Oppilasvalinnat perusopintoihin 2019

7.6.2019


PERUSOPETUKSEEN HYVÄKSYTYT   UUDET OPPILAAT 2019 –
 

KLASSINEN MUSIIKKI
 

PIANO

  • Becker Camilla
  • Bezdeneznykh Peter (kotikunta Asikkala: avoin konservatorio)
  • Chizh Alisa
  • Huuskonen Tinja
  • Junes Laura
  • Junna Helmi
  • Juntunen Lounatuuli
  • Jääskeläinen Vilho
  • Koistinen Linnea     
  • Koskela Tiia              
  • Kudriavtceva Mariia
  • Kuhanen Peppi
  • Kuokkanen Eemi
  • Liukkonen Sofia
  • Manninen Lotta
  • Mattila Aino              
  • Mäkelä Julia
  • Nieminen Lina                               
  • Nykänen Pinja                               
  • Pekonen Nooa
  • Pirttijoki Niilo
  • Riikkula Sirja
  • Riuppieva Marika
  • Saarenpää Eliel
  • Saarinen Pihla
  • Saoud Lilian
  • Savunen Tytti
  • Siikanen Siiri
  • Timonen Lili              
  • Tuikkala Samuel
  • Vainikka Viljam
  • Yksi, jonka nimeä ei julkaista

 

PIANO – VAPAA SÄESTYS

  • van den Berge Lily  

 

VIULU

  • Asaad Larin
  • Hagmark Edith
  • Heinonen Aada
  • Kuhanen Kaneli
  • Lehti Anton
  • Maytraud Tom
  • Pitkäranta Iisakki
  • Rosendahl Sara
  • Saoud Lilian
  • Similä Meeri
  • Tiihonen Iines
  • Tolonen Tauri
  • Torpo Tilda-Sofia
  • Wuollet Jae-Jennie

ALTTOVIULU

  • Sassi Blanca

SELLO

  • Kuhanen Lumi
  • Ruotanen Lianna
  • Sandelin Alisa
  • Tynkkynen Helga

HUILU

  • Aalto Maya
  • Breilin Linda (kotikunta Asikkala: avoin konservatorio)
  • Gaasenbeek Cédrik
  • Parviainen Veera    
  • Paulin Tiina
  • Ruotsalainen Elina
  • Saaristo Nelliina
  • Suomalainen Kaisla

NOKKAHUILU

  • Kangasniemi Anni-Maria
  • Sutinen Alppo

KLARINETTI

  • Lustig Linnea
  • Ryymin Aini              
  • Vokkolainen Mandi

OBOE

  • Kolehmainen Jaakob

TRUMPETTI

  • Ahonen Leonel
  • Emmons Owen
  • Karhos Saimi
  • Koskinen Sandra
  • Ojanen Leo

TRUMPETTIVALMENNUS

  • Ahonen Marius

KÄYRÄTORVI                                

  • Kannela Winston
  • Panttila Tyko

PASUUNA

  • Teittinen Alexandra

BARITONIVALMENNUS

  • Mäki Helmi

LYÖMÄSOITTIMET

  • Taavitsainen Elmo
  • Toukonen Alvar
  • Virtanen Amos

KITARA

  • Eskeli Sanni
  • Niemi Nico
  • Sipiläinen Anton

KANTELE

  • Helen Sointu
  • Sollo Senni

HARMONIKKA

  • Sandelin Niila
  • Varantola Hugo

YKSINLAULU

  • Lopez Lorena

POPJAZZ-LINJA
 

Sähkökitara

  • Huovinen Alina
  • Heikkinen Antti
  • Ollikainen Henri
  • Varasijalla Silvennoinen Eelis

Sähköbasso

  • Vanninen Arttu

Rummut

  • Saarinen Sisu
  • Kalliomaa Aleksi
  • Sihvola Arto

Popjazz-laulu

  • Kiurula Merika
  • Perkiö Elina
  • Nikka Jonna
  • Varasijalla Taipale Eedit