Syyslukukauden 2019 alkaviksi vahvistettujen ryhmien nimilistat

Alla olevat ryhmät ovat vahvistettuja aloittamaan toimintansa lukujärjestyksen mukaisesti elokuussa viikolla 34, (19.8.2019 ->)

Otamme ilmoittautumisia vastaan koko kesän ajan. Pienien ryhmien (alle 4 lasta) alkaminen varmistetaan elokuun toisen viikon aikana. Jos ryhmää ei voida aloittaa, järjestämme ryhmään ilmoittautuneille paikan jostain toisesta ryhmästä.

Jos lapsesi nimeä ei löydy listoilta, on nimen julkaiseminen kielletty ilmoittautumiskaavakkeessa. Tällöin nimen kohdalla on ---. Jos haluat varmistaa lapsesi muskaripaikan/ryhmän tällaisessa tapauksessa voit lähettää sähköpostia osoitteeseen muskari@concis.fi

Ilmoitathan muutoksesta tai peruutuksesta sähköpostitse myös mahdollisimman pian.

 

Muskarilaiset 2019-2020

 

2019 syntyneet (vauvat) ke 14.45-15.30 Tia

  1. Aaltonen Leevi
  2. Harmaala Taito
  3. Laakso Hilda
  4. Pelkonen Amos
  5. Rahkola Linnea
  6. Ruokamo Pihla

2019 syntyneet (vauvat) to 14.00-14.45 Suvi

  1. Eklund Eliel
  2. ---
  3. Kaipainen vauva
  4. Sisto Topias
  5. Toivonen Hilla
  6. Vaittinen Oskari

2019 syntyneet (vauvat) pe 10.45-11.30 Maija

  1. Hämäläinen Vauva
  2. Korhonen Jan
  3. Leevilä Tilda
  4. Leivo Ahti
  5. Permanto Nuutti
  6. Saarinen Hilla
  7. ---
  8. ---
  9. Suurnäkki Joel

2018 syntyneet (1-v.) ma 17.15-18.00 Suvi

  1. Hopeakoski Leeni
  2. ---
  3. Jokinen Enni
  4. Karhela Olivia
  5. Korvenranta Sofia
  6. Kuusinen Ruben
  7. Laaksonen Henrik
  8. Majaniemi Pablo
  9. Seppälä Eino
  10. Similä Katri

2018 syntyneet (1-v.) ke 9.30-10.15 Suvi

  1. Clearwater Saimi
  2. Juntto Niko
  3. Ketolainen Saana
  4. Laisi Väinö
  5. Pöllänen Oskari
  6. Serttilä Lumi
  7. Suutari Leevi

2018 syntyneet (1-v.) ke 10.15-11.00 Maija

  1. Dahl Iiris
  2. ---
  3. Kaipainen Venla
  4. ---
  5. Konttinen Bea
  6. Mynttinen Elsa
  7. Raasakka Elmo
  8. Toepfer Ruut

2018 syntyneet (1-v.) ke 15.45-16.30 Suvi

  1. Immonen Noel
  2. Karlsson Kevin
  3. Kittelä Erkki
  4. Salo Otto

2018 syntyneet (1-v.) ke 16.30-17.15 Tia

  1. Aartolahti Onni
  2. Järvinen Aada
  3. Karèn Reino
  4. Kilk Julie
  5. Kivioja Bea Adessa
  6. Laaksonen Alisa
  7. Lipponen Jooa
  8. Nykvist Vilho
  9. Pekkala Leon
  10. SuppiMatilda
  11. Värrälä Ella

2018 syntyneet (1-v.) to 15.30-16.15 Tia

  1. Esselström Lukas
  2. Hyyryläinen Jimi
  3. Kakko Joonatan
  4. Karjalainen Elise
  5. Lipponen Jooa
  6. Marvaila Eliel
  7. Mäkelä Selma Olivia
  8. Palander Janrik
  9. Taipalus Sulo
  10. Vesala Otso

2018 syntyneet (1-v.) to 18.15-19.00 Mira

  1. Hyvönen Siiri
  2. Joronen Elsa
  3. Kallioinen Pihla
  4. Kallioinen Isla
  5. Keskitalo Aarre
  6. ---
  7. Norola Hemmi
  8. ---
  9. Saarinen Eino

2018 syntyneet (1-v.) pe 10.00-10.45 Maija

  1. Birgers Bea
  2. Broder Alva
  3. Helminen Hugo
  4. Hietanen Mea
  5. Horppila Otto
  6. Kallioinen Juuso
  7. Metso Vuokko
  8. Ojala Venla
  9. Rosenberg Henni
  10. Salo Lyydia

2017 syntyneet (2-v.) ma 16.30-17.15 Maija

  1. Abella Alba
  2. ---
  3. Penttilä Tomas
  4. Pohjoispää Iina
  5. Rantanen Aada
  6. Roots Emin
  7. Sachs Oskar
  8. ---
  9. Tikkanen Helmi
  10. Turunen Leo

2017 syntyneet (2-v.) ma 16.30-17.15 Tia

  1. Airaksinen Elias
  2. Huovila Nuutti
  3. Kivelä Santtu
  4. Laakso Ilona

2017 syntyneet (2-v.) ma 17.30-18.15 Mira

  1. Ahola Eino
  2. Jaakkola Julius
  3. Kanshin Anton
  4. Kustova Alisa
  5. Lantta Hilma
  6. Liblik Hilja
  7. Nousiainen Aatu
  8. ---
  9. Räihä Selma
  10. ---
  11. Varantola Minttu

2017 syntyneet (2-v.) ti 15.30-16.15 Suvi

  1. Kinnunen Iiro
  2. Knuuttila Tytti
  3. Kovero Veeti
  4. Laaksonen Hertta
  5. Rajala Elsa
  6. ---
  7. Santapukki Ukko

2017 syntyneet (2-v.) ke 9.30-10.15 Maija

  1. Arvaja Leevi
  2. Jusma Arina
  3. Koivisto Laura
  4. Lehtonen Voitto
  5. Malinen Torsti
  6. Marttinen Alva
  7. Oula Melina
  8. Rajavuori Oiva
  9. Toivonen Veeti
  10. Virtanen Lumilla

2017 syntyneet (2-v.) ke 17.15-18.00 Suvi

  1. Buga Aida
  2. Hassaan Rihanna
  3. Kilpeläinen Mikael
  4. Kovero Lyydia
  5. Leppä Martti
  6. Mattila Taavi
  7. Ruti Mino
  8. Salmi Maija
  9. Salminen Lydia
  10. Suviola Onni
  11. Virtanen Elsa

 

sisarusryhmä (0-3-v. sisaruksille) ke 15.45-16.30 Tia

  1. Mäkelä Emma
  2. ja Tuukka
  3. Niemi Julius
  4. ja Iisa
  5. Snicker Mila
  6. ja Kaarlo
  7. Stenholm Benjamin
  8. ja Mimosa

2012 syntyneet (3-v.) ma 15.30-16.15 Suvi

  1. Hyyryläinen Eemil
  2. Kytölä Roope
  3. Pasanen Lilja-Lyydia
  4. Rosenberg Hertta

2016 syntyneet (3-v.) ma 18.15-19.00 Mira

  1. Kankkonen Kyösti
  2. Korpela Oskar
  3. Lohtander Joonatan
  4. Lönnrot Aava
  5. Meriläinen Väinö
  6. Pitkäkangas Maia
  7. - - -
  8. - - -
  9. Simpanen Sohvi
  10. Veini Lenne

2016 syntyneet (3-v.) ti 17.15-18.00 Tia

  1. Juvonen Milja
  2. - - -
  3. Oksanen Nikita
  4. Pöntinen Oiva
  5. Rajamäki Niilo
  6. Sassi Liam
  7. Taimisto Unto
  8. ---
  9. Worobjew Anna

2016 syntyneet (3-v.) ke 10.15-11.00 Suvi

  1. Cajahuaman-Pyykkö Benjamin
  2. Kaipainen Milja
  3. Karjalainen Vappu
  4. ---
  5. Kolunsarka Linus
  6. Konttinen Benjamin
  7. Suomalainen Venla
  8. Toepfer Ester

2016 syntyneet (3-v.) ke 17.15-18.00 Mira

  1. Heiskanen Aino
  2. Jaakkola Jonni
  3. Metso Verna
  4. ———
  5. ———
  6. Tuominen Lilia

2016 syntyneet (3-v.) to 15.30-16.15 Suvi

  1. Laine Antti
  2. Marvaila Edith
  3. Mäenmaa Oliver
  4. Mäkelä Ella Matilda
  5. Neuvonen Minya
  6. Vesala Pihla

2016 syntyneet (3-v.) to 17.15-18.00 Suvi

  1. ---
  2. Hyrkäs Otso
  3. Jokinen Taimi
  4. Järveläinen Aatos
  5. Karjalainen Niilo
  6. Kärkkäinen Venla
  7. Paunonen Eevi
  8. Saarinen Saaga
  9. ———

2016 syntyneet (3-v.) to 18.15-19.00 Maija

  1. Hakkarainen Vilho
  2. - - -
  3. Hoppari Aava
  4. Hosiokangas Tilda
  5. Karhu Oona
  6. Knaappila Kaius
  7. Palvanen Stella
  8. Rossing Kalle
  9. Waltari Erno

 

2015 syntyneet (4-v.) ma 16.45-17.30 Mira

  1. Airaksinen Ella
  2. Ibrahim Jariin
  3. Laakso Voitto
  4. Mantula Joel
  5. Marttinen Eea
  6. Rantanen Aamu
  7. ———

2015 syntyneet (4-v.) ma 17.15-18.00 Tia

  1. Kott Marten
  2. Kuusinen Noomi
  3. Rinne Leo
  4. Ruokolainen Iita
  5. Sääksniemi Aaron

2015 syntyneet (4-v.) ma 18.15-19.00 Maija

  1. Andreeva Violetta
  2. ———
  3. Helläkoski Lenni
  4. Hoppari Rasmus
  5. Meriläinen Väinö
  6. Nousiainen Eemeli
  7. Pallonen Aaron
  8. Partinen Onni
  9. Rakkolainen Juuso
  10. Salminen Iitu
  11. Tyyskä Ronja

2015 syntyneet (4-v.) ti 15.30-16.15 Tia

  1. Aaltonen Amilda
  2. Eskola Emma
  3. Kilpeläinen Aimo
  4. Laakso Hertta
  5. Nurminen Enna
  6. Sahraravand Neda
  7. Taari Adele

2015 syntyneet (4-v.) ke 16.30-17.15 Suvi

  1. Aartolahti Adelina
  2. Kilk Alise
  3. Kovero Frida
  4. Laaksonen Emma
  5. Laaksonen Kerttu
  6. Leppänen Nuppu
  7. Nykvist Sara
  8. Salo Fanny

2015 syntyneet (4-v.) ke 18.15-19.00 Tia

  1. Lepistö Olivia
  2. Parviainen Henri
  3. Sundman Senni
  4. Suominen Emilia
  5. Tarigan Elvi
  6. Vidgren Venla
  7. Viitaila Elmeri
  8. Vänskä Inka
  9. Ylönen Väinö

2015 syntyneet (4-v.) to 18.15-19.00 Tia

  1. Helén Emilia
  2. Hosiokangas Hilma
  3. Jussila Peetu
  4. Jääskeläinen Pihla
  5. Kallioinen Leevi
  6. Meronen Oliver
  7. Saarinen Antti
  8. Waltari Ilona

2015 syntyneet (4-v.) pe 9.15-10.00 Maija

  1. Kallioinen Leo
  2. Leino Ilmari
  3. Leivo Otso
  4. Ojala Leevi
  5. Saarenpää Aisla
  6. Vainio Hilma

2014 syntyneet (5-v.) kantele/ lyömäsoitin ma 16.15-17.15 Suvi

 
  1. Hyyryläinen Alma
  2. Laakso Kaspian
  3. Pasanen Leevi
  4. Porali Evelin
  5. Pyykko Elli
  6. Silvennoinen Konsta
  7. Sollo Siiri
  8. Sollo Seela
  9. ---

2014 syntyneet (5-v.) kantele ma 17.15-18.15 Maija

  1. ---
  2. ---
  3. Lapinoja Ohto
  4. Raasakka Aava-Maria
  5. Tikka Oliver
  6. Tikkala Emil
  7. Ylönen Edith

2014 syntyneet (5-v.) kantele/ lyömäsoitin ma 18.00-19.00 Tia

  1. Hakkarainen Enni
  2. Kakko Joonatan
  3. Kuusinen Meimi
  4. Leppänen Kasper
  5. Pellikka Mimosa
  6. Rantala Elsi
  7. Rautapää Milka

2014 syntyneet (5-v.) kantele/ lyömäsoitin ma 18.00-19.00 Suvi

  1. Kankkonen Kalle
  2. Korpela Elise
  3. Liblik Viljo
  4. Lönnrot Onni
  5. Nyqvist Huuko
  6. Ruti Noel
  7. Sabbah Sahra
  8. Sabbah Seela
  9. Simpanen Selma

2014 syntyneet (5-v.) kantele/ lyömäsoitin ti 16.15-17.15 Tia

  1. Hagmark Elmo
  2. Koskimäki Matias
  3. Nikkilä Hertta
  4. Nurminen Severi
  5. ---

     

     

    2014 syntyneet kantele/ lyömäsoitin ti 18.15-19.15 Suvi

    1. Kalliovirta Emilia
    2. Rahkonen Arttu
    3. Silvennoinen Elian
    4. Suomalainen Väinö
    5. Toivanen Pontus
    6. Tuulivirta Atte
    7. Vehviläinen Risto
     

     

    2014 syntyneet (5-v.) kantele/Lyömäsoitin to 16.15-17.15 Suvi

     
      

     

    1. Hakkarainen Klaus
    2. Kiiski Anniina
    3. Laine Aapo
    4. Laine Niilo
    5. Myller Mimosa
    6. Pippuri Aati-Alvari
    7. Rajala Eino
    8. Tolsa Martti
    9. Tyyskä Robert

     

    2014 syntyneet (5-v.) to 17.15-18.15 Tia

    1. Hartikainen Charlotta
    2. Hyrkäs Hilda
    3. Jussila Mette
    4. Järveläinen Vilja
    5. Karjalainen Sofia
    6. Kotinurmi Helmi
    7. Kotinurmi Lempi
    8. Loman Matias
    9. Peltonen Pinja

     

     

    Vuonna 2013 syntyneet (6-v.) kantele ma 15.30-16.30 Maija

    1. Holm Mandi
    2. Hämäläinen Inka
    3. Kaarela Stella
    4. Muurinen Uuno
    5. Parviainen Julia
    6. Rosenberg Hulda

     

     

    Vuonna 2013 syntyneet (6-v.) kantele ti 18.99-19.00 Tia

    1. Helen Petrus
    2. Soramo Ella
    3. Sipilä Verna
    4. Utriainen Aurora

     

    Vuonna 2013 syntyneet (6-v.) lyömäsoitin/ ukulele ke 17.15-18.15 Tia

    1. ---
    2. Hiitoluoma Tessi
    3. ---
    4. Nykänen Juho
    5. Taimisto Onni
    6. Oikarinen Tiiti

     

    Vuonna 2013 syntyneet (6-v.) kantele ke 18.00-19.00 Suvi

    1. Ahonen Oiva
    2. Ikonen Taimi
    3. Kyllönen Essi
    4. Marttunen Aino
    5. Reponen Elsi
    6. Viitaila Varpu

     

    Vuonna 2013 syntyneet (6-v.) piano to 17.00-18.00 Mira

    1. ---
    2. Lappalainen Maria
    3. Malin Mila
    4. Petrova Milana
    5. Pöllänen Hilma
    6. Siikanen Hertta

     

    Vuonna 2013 syntyneet (6-v.) kantele to 17.15-18.15 Maija

    1. Hassaan Jasmin
    2. Karjalainen Elle
    3. Nyman KOnsta
    4. Paulin Tiina
    5. Sachs Amanda
    6. ---

     

    Vuonna 2013 syntyneet (6-v.) lyömäsoitin/ kantele to 18.00-19.00 Suvi

    1. Asiala Erin
    2. Helén Amanda
    3. Korhonen Juho
    4. Oinonen Ilpo
    5. Palvanen Reea
    6. Rautapää Leevi

     

    Vuonna 2012 ja 2013 syntyneet (6-7v.) soitinkaruselli ti 16.15-17.15 Suvi

    1. Kilpeläinen Oiva
    2. Koskinen Otto
    3. Mertanen Lyydia
    4. Mertanen Lilja
    5. Salo Hugo
    6. Ylitalo Vivia

     

    Vuonna 2012 ja 2013 syntyneet (6-7v.) soitinkaruselli ti 17.15-18.15 Suvi

    1. Koskela Anni
    2. Kotinurmi Oiva
    3. Laakso Vilma
    4. Laisi Eetu
    5. Rajamäki Leo
    6. Similä Elia
    7. Suomalainen Konsta
    8. Torpo Tilda-Sofia

     

    Vuonna 2012 syntyneet (7-v.) musiikkivalmennus (piano) to 16.15-17.00 Mira

    1. ---
    2. ---
    3. Peltoniemi Sylvia

     

    Vuonna 2012 syntyneet (7-v.) musiikkivalmennus (piani& ukulele) to 16.15-17.15 Tia

    1. Hoffren Aku
    2. Kirillova Polina
    3. Myller Miska
    4. Ora Julia

     

    Pk Pääskynpesän muskariryhmät

    Vuonna 2013 syntyneet (6-v.) kantele ke 14.15-15.00 Maija

    1. Järvinen Matilda
    2. Laakkonen Markus
    3. Liiri Liinu
    4. Pappila Johanna

     

    Vuonna 2016 ja 2015 syntyneet (3-4v.) ke 15.00-15.45

    1. Herala Lilia
    2. Herala Olavi
    3. Karhunen Elias
    4. ---
    5. ---
    6. Reinikainen Lilja
    7. Riski Mila
    8. ---
    9. ---
    10. Ukkonen Eliel

     

    Vuonna 2014 syntyneet (5-v.) kantele ke 15.45-16.30

    1. Hartikainen Inka
    2. ---
    3. Konttinen Ebba
    4. ---
    5. Ukkonen Joakim
    6. Vihervirta Arttu